NERGİS İsim Raporu:

NERGİS Adının Yaygınlığı

NERGİS Türkiye'de en çok kullanılan 616. isim (... 614. mukaddes, 615. müzeyyen, 616. nergis, 617. nermin, 618. yener, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı NERGİS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

NERGİS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:19 itibariyle yaklaşık 27,977 kişinin isminin NERGİS olduğu ve NERGİS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NERGİS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NERGİS yaşadığını tahmin ediyoruz.

NERGİS Türkiye'nin en yaygın 616. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 616. ad ise Faye ismi. NERGİS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 614. Walker 615. Usha 616. Faye 617. Raj 618. Naomi isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NERGİS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NERGİS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NERGİS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NERGİS İsminin Yazılışı:

-...-.--......

Denizcilik Alfabesinde NERGİS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NERGİS İsminin Barkod Yazılışı:

NERGİS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NERGİS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NERGİS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NERGİS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ergis) göre nergis ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rgis) göre nergis ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gis) göre nergis ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (is) göre nergis ile Uyumlu İsimler :

enis halis idris melis tomris muhlis nüvis gülhis reis

BAŞ HARFLERİ NERGİS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nergi) göre NERGİS ile Uyumlu İsimler :

nergiz

İlk 4 harfine (nerg) göre NERGİS ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ner) göre NERGİS ile Uyumlu İsimler :

nermin neriman nerime

İlk 2 harfine (ne) göre NERGİS ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip necla nevra nezihe nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nevim nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NERGİS İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'is' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

nüvis

NERGİS isminin Anlamı

NERGİS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NERGİS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NERGİS + Anlam" veya "NERGİS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NERGİS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NERGİS adını oluşturan N, E, R, G, İ, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

N
E
R
G
İ
S
TOPLAM
17
6
21
8
12
22
86

NERGİS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1636. hüdeyde, 1637. nazire, 1638. nergis, 1639. perran, 1640. peykan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit hüdeyde nazire perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper