HÜDEYDE İsim Raporu:

HÜDEYDE Adının Yaygınlığı

HÜDEYDE Türkiye'de en çok kullanılan 1749. isim (... 1747. müslime, 1748. müzekker, 1749. hüdeyde, 1750. oben, 1751. şemnur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HÜDEYDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HÜDEYDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:26 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin HÜDEYDE olduğu ve HÜDEYDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HÜDEYDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HÜDEYDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HÜDEYDE Türkiye'nin en yaygın 1749. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1749. ad ise Brigitte ismi. HÜDEYDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1747. Bettina 1748. Benny 1749. Brigitte 1750. Mirza 1751. Carolina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HÜDEYDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HÜDEYDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HÜDEYDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HÜDEYDE İsminin Yazılışı:

......--...-.---...

Denizcilik Alfabesinde HÜDEYDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HÜDEYDE İsminin Barkod Yazılışı:

HÜDEYDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HÜDEYDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HÜDEYDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HÜDEYDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (üdeyde) göre hüdeyde ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (deyde) göre hüdeyde ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (eyde) göre hüdeyde ile Uyumlu İsimler :

zübeyde rüveyde

Son 3 harfine (yde) göre hüdeyde ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (de) göre hüdeyde ile Uyumlu İsimler :

gözde hande feride halide güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide saide sevinde özde

BAŞ HARFLERİ HÜDEYDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (hüdeyd) göre HÜDEYDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (hüdey) göre HÜDEYDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hüde) göre HÜDEYDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hüd) göre HÜDEYDE ile Uyumlu İsimler :

hüdaverdi

İlk 2 harfine () göre HÜDEYDE ile Uyumlu İsimler :

hüseyin hülya hüsnü hüsamettin hüsniye hümeyra hürriyet hürkan hürrem hüsna hülagü hümeysa hür hüray hürol hüsrev hürcan hümmet hürşat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HÜDEYDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'hüd' ile başlayıp 'yde' ile Biten İsimler :

'hü' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hayriye hale halime halide hamide habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hamdiye hatime huzeyfe

HÜDEYDE isminin Anlamı

HÜDEYDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HÜDEYDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HÜDEYDE + Anlam" veya "HÜDEYDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HÜDEYDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HÜDEYDE adını oluşturan H, Ü, D, E, Y, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 86:

H
Ü
D
E
Y
D
E
TOPLAM
10
26
5
6
28
5
6
86

HÜDEYDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1634. selçuk, 1635. reşit, 1636. hüdeyde, 1637. nazire, 1638. nergis, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 86 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nurdan alperen begümhan bingür sırrı ferhun sonay güzide tahsin hidayet hülagü hüray selçuk reşit nazire nergis perran peykan ramazan saniye sezin sunar taylan tugay ilksen zülal özlen şehnaz berivan buğrahan erizan gizlem gurbet göksen tuğhan şehper