HALİME İsim Raporu:

HALİME Adının Yaygınlığı

HALİME Türkiye'de en çok kullanılan 608. isim (... 606. gülen, 607. gürol, 608. halime, 609. hulusi, 610. müfit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı HALİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

HALİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:14 itibariyle yaklaşık 27,950 kişinin isminin HALİME olduğu ve HALİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HALİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HALİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

HALİME Türkiye'nin en yaygın 608. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 608. ad ise Blake ismi. HALİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 606. Cathy 607. Danielle 608. Blake 609. Veronica 610. Seymour isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HALİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HALİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HALİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HALİME İsminin Yazılışı:

.....-.-....--.

Denizcilik Alfabesinde HALİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HALİME İsminin Barkod Yazılışı:

HALİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HALİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HALİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (alime) göre halime ile Uyumlu İsimler :

salime alime

Son 4 harfine (lime) göre halime ile Uyumlu İsimler :

müslime selime

Son 3 harfine (ime) göre halime ile Uyumlu İsimler :

rahime fadime saime naime rasime nedime azime besime ganime nerime fehime hatime kerime nazime

Son 2 harfine (me) göre halime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ HALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (halim) göre HALİME ile Uyumlu İsimler :

halim

İlk 4 harfine (hali) göre HALİME ile Uyumlu İsimler :

halil halit halis halide halise

İlk 3 harfine (hal) göre HALİME ile Uyumlu İsimler :

haluk hale haldun halenur halef

İlk 2 harfine (ha) göre HALİME ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan hatice hande harun hakkı handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı hayri hayati hamza hanife hayriye habib hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

hatime

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hayriye hale halide hamide habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye huzeyfe

HALİME isminin Anlamı

HALİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HALİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HALİME + Anlam" veya "HALİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HALİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HALİME adını oluşturan H, A, L, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

H
A
L
İ
M
E
TOPLAM
10
1
15
12
16
6
60

HALİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 629. ganime, 630. gülde, 631. halime, 632. halis, 633. helin, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna