SELİME İsim Raporu:

SELİME Adının Yaygınlığı

SELİME Türkiye'de en çok kullanılan 2347. isim (... 2345. büke, 2346. selihan, 2347. selime, 2348. selmani, 2349. selten, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SELİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SELİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:24 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin SELİME olduğu ve SELİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELİME Türkiye'nin en yaygın 2347. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2347. ad ise Gideon ismi. SELİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2345. Ahsan 2346. Ismael 2347. Gideon 2348. Alyssa 2349. Arnaldo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELİME İsminin Yazılışı:

.....-....--.

Denizcilik Alfabesinde SELİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELİME İsminin Barkod Yazılışı:

SELİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elime) göre selime ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lime) göre selime ile Uyumlu İsimler :

halime müslime salime alime

Son 3 harfine (ime) göre selime ile Uyumlu İsimler :

rahime fadime saime naime rasime nedime azime besime ganime nerime fehime hatime kerime nazime

Son 2 harfine (me) göre selime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ SELİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (selim) göre SELİME ile Uyumlu İsimler :

selim

İlk 4 harfine (seli) göre SELİME ile Uyumlu İsimler :

selin selihan seliz

İlk 3 harfine (sel) göre SELİME ile Uyumlu İsimler :

selçuk selma selda selahattin selen selami selman selcen selcan selmin selvi selah selase selay selehattin selvinaz selam selmani selten selver selvin selviye

İlk 2 harfine (se) göre SELİME ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide samiye selviye semire sevdiye sevinde sine

SELİME isminin Anlamı

SELİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELİME + Anlam" veya "SELİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELİME adını oluşturan S, E, L, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

S
E
L
İ
M
E
TOPLAM
22
6
15
12
16
6
77

SELİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1319. kiraz, 1320. nadircan, 1321. selime, 1322. semir, 1323. serim, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan semir serim sezgi zerel öniz