SELAH İsim Raporu:

SELAH Adının Yaygınlığı

SELAH Türkiye'de en çok kullanılan 1337. isim (... 1335. samim, 1336. satı, 1337. selah, 1338. semahat, 1339. semin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı SELAH ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

SELAH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:37 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin SELAH olduğu ve SELAH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELAH isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELAH yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELAH Türkiye'nin en yaygın 1337. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1337. ad ise Hunt ismi. SELAH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1335. Ellsworth 1336. Logan 1337. Hunt 1338. Ayman 1339. Monika isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELAH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELAH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELAH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELAH İsminin Yazılışı:

.....-...-....

Denizcilik Alfabesinde SELAH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELAH İsminin Barkod Yazılışı:

SELAH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELAH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELAH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

selahattin

SON HARFLERİ SELAH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elah) göre selah ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lah) göre selah ile Uyumlu İsimler :

abdullah emrullah nurullah sadullah feyzullah seyfullah hayrullah fethullah hamdullah lütfullah habibullah beytullah

Son 2 harfine (ah) göre selah ile Uyumlu İsimler :

emrah gülşah agah ferah şah fettah gümrah cihanşah ferrah ahmetşah melikşah nevrah ilşah

BAŞ HARFLERİ SELAH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sela) göre SELAH ile Uyumlu İsimler :

selahattin selami selase selay selam

İlk 3 harfine (sel) göre SELAH ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selma selda selen selman selcen selcan selmin selvi selehattin selvinaz selihan selime selmani selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELAH ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELAH İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ah' ile Biten İsimler :

seyfullah

's' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

salih semih sadullah

SELAH isminin Anlamı

SELAH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELAH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELAH + Anlam" veya "SELAH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELAH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELAH adını oluşturan S, E, L, A, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

S
E
L
A
H
TOPLAM
22
6
15
1
10
54

SELAH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 419. kahya, 420. necmi, 421. selah, 422. ilham, 423. atahan, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan