SALİH İsim Raporu:

SALİH Adının Yaygınlığı

SALİH Türkiye'de en çok kullanılan 87. isim (... 85. canan, 86. serhat, 87. salih, 88. nur, 89. merve, ...). Ülkemizde yaklaşık her 483 kişiden birinin adı SALİH ve ismin yaygınlık oranı binde 2.07.

SALİH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 19:16 itibariyle yaklaşık 186,508 kişinin isminin SALİH olduğu ve SALİH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2460 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SALİH adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,958 SALİH yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SALİH sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

SALİH Türkiye'nin en yaygın 87. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 87. ad ise Jane ismi. SALİH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 85. Roger 86. Todd 87. Jane 88. Samuel 89. Barbara isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SALİH isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SALİH İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SALİH İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SALİH İsminin Yazılışı:

....-.-........

Denizcilik Alfabesinde SALİH İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SALİH İsminin Barkod Yazılışı:

SALİH ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SALİH adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SALİH KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

saliha

SON HARFLERİ SALİH İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (alih) göre salih ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lih) göre salih ile Uyumlu İsimler :

melih

Son 2 harfine (ih) göre salih ile Uyumlu İsimler :

fatih semih nezih merih medih fetih lamih

BAŞ HARFLERİ SALİH İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sali) göre SALİH ile Uyumlu İsimler :

saliha salim salime salise

İlk 3 harfine (sal) göre SALİH ile Uyumlu İsimler :

salman saltuk saltukhan

İlk 2 harfine (sa) göre SALİH ile Uyumlu İsimler :

savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı sabire sabutay sadrettin sakıp samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba sancar saki sani safire sahra saide samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SALİH İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ih' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'h' ile Biten İsimler :

semih sadullah seyfullah selah

SALİH isminin Anlamı

SALİH Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SALİH isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SALİH + Anlam" veya "SALİH isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SALİH ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SALİH adını oluşturan S, A, L, İ, H harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

S
A
L
İ
H
TOPLAM
22
1
15
12
10
60

SALİH ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 608. nasif, 609. özde, 610. salih, 611. vakıf, 612. afşin, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna