REFİK İsim Raporu:

REFİK Adının Yaygınlığı

REFİK Türkiye'de en çok kullanılan 490. isim (... 488. nusret, 489. baran, 490. refik, 491. selami, 492. saadet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı REFİK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

REFİK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:14 itibariyle yaklaşık 39,588 kişinin isminin REFİK olduğu ve REFİK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

REFİK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 REFİK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada REFİK sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

REFİK Türkiye'nin en yaygın 490. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 490. ad ise Carroll ismi. REFİK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 488. Audrey 489. Wendell 490. Carroll 491. Nina 492. Salvatore isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

REFİK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde REFİK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde REFİK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde REFİK İsminin Yazılışı:

.-....-...-.-

Denizcilik Alfabesinde REFİK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

REFİK İsminin Barkod Yazılışı:

REFİK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(REFİK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

REFİK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

refika

SON HARFLERİ REFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (efik) göre refik ile Uyumlu İsimler :

şefik vefik

Son 3 harfine (fik) göre refik ile Uyumlu İsimler :

tevfik müşfik

Son 2 harfine (ik) göre refik ile Uyumlu İsimler :

faik melik çelik nazik malik sevindik

BAŞ HARFLERİ REFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (refi) göre REFİK ile Uyumlu İsimler :

refika refiye refi refia

İlk 3 harfine (ref) göre REFİK ile Uyumlu İsimler :

refhan refet

İlk 2 harfine (re) göre REFİK ile Uyumlu İsimler :

recep reyhan remzi reşit reşat resul rezzan reha recai remziye rengin resmiye reyyan rejin revan rebia rebiş rehan reis reşide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ REFİK İLE UYUMLU İSİMLER:

're' ile başlayıp 'ik' ile Biten İsimler :

'r' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

REFİK isminin Anlamı

REFİK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size REFİK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "REFİK + Anlam" veya "REFİK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
REFİK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

REFİK adını oluşturan R, E, F, İ, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

R
E
F
İ
K
TOPLAM
21
6
7
12
14
60

REFİK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 639. onat, 640. rahmi, 641. refik, 642. selma, 643. veli, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna