BARAN İsim Raporu:

BARAN Adının Yaygınlığı

BARAN Türkiye'de en çok kullanılan 489. isim (... 487. servet, 488. nusret, 489. baran, 490. refik, 491. selami, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı BARAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

BARAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:16 itibariyle yaklaşık 39,594 kişinin isminin BARAN olduğu ve BARAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BARAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 BARAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BARAN sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

BARAN Türkiye'nin en yaygın 489. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 489. ad ise Wendell ismi. BARAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 487. Tamara 488. Audrey 489. Wendell 490. Carroll 491. Nina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BARAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BARAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BARAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BARAN İsminin Yazılışı:

-....-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde BARAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BARAN İsminin Barkod Yazılışı:

BARAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BARAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BARAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BARAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aran) göre baran ile Uyumlu İsimler :

başaran

Son 3 harfine (ran) göre baran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran hicran duran ümran kamuran seyran imran devran erduran seran boran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre baran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ BARAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bara) göre BARAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bar) göre BARAN ile Uyumlu İsimler :

barış barbaros barlas barkın barçın barın

İlk 2 harfine (ba) göre BARAN ile Uyumlu İsimler :

banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki basri bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar balkan batur baturay bayazıt bayer baycan bahadırhan bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BARAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

batuhan balkan baycan bahadırhan bayhan başaran bağcan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan bilgin berkan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan berkhan burhanettin barkın bircan boran buğrahan bigen barçın barın begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BARAN isminin Anlamı

BARAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BARAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BARAN + Anlam" veya "BARAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BARAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BARAN adını oluşturan B, A, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 42:

B
A
R
A
N
TOPLAM
2
1
21
1
17
42

BARAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 133. necla, 134. olga, 135. baran, 136. safi, 137. akil, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 42 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

azade bora çağhan delal emek kağan necla olga safi akil ant beria çağın erdağ fidan imge kadem tan rebia