İRFAN İsim Raporu:

İRFAN Adının Yaygınlığı

İRFAN Türkiye'de en çok kullanılan 197. isim (... 195. harun, 196. selma, 197. irfan, 198. sami, 199. aysun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı İRFAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12.

İRFAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:14 itibariyle yaklaşık 100,982 kişinin isminin İRFAN olduğu ve İRFAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İRFAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İRFAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

İRFAN Türkiye'nin en yaygın 197. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 197. ad ise Neal ismi. İRFAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 195. Hugh 196. Angela 197. Neal 198. Debra 199. Helen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İRFAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İRFAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İRFAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İRFAN İsminin Yazılışı:

...-...-..--.

Denizcilik Alfabesinde İRFAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İRFAN İsminin Barkod Yazılışı:

İRFAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İRFAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İRFAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İRFAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rfan) göre irfan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fan) göre irfan ile Uyumlu İsimler :

tufan

Son 2 harfine (an) göre irfan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan denizhan kağan selcan

BAŞ HARFLERİ İRFAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (irfa) göre İRFAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (irf) göre İRFAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ir) göre İRFAN ile Uyumlu İsimler :

irem

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İRFAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ir' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ilhan ihsan inan ilkin imran istemihan ilgen ilksen izzettin ilkşan ismailhan ilgün ilkan ilkkan incihan ilkgün izgen

İRFAN isminin Anlamı

İRFAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İRFAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İRFAN + Anlam" veya "İRFAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İRFAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İRFAN adını oluşturan İ, R, F, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

İ
R
F
A
N
TOPLAM
12
21
7
1
17
58

İRFAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 531. rona, 532. sine, 533. irfan, 534. kamil, 535. necip, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem