NİHAN İsim Raporu:

NİHAN Adının Yaygınlığı

NİHAN Türkiye'de en çok kullanılan 220. isim (... 218. ender, 219. ertuğrul, 220. nihan, 221. şebnem, 222. leyla, ...). Ülkemizde yaklaşık her 950 kişiden birinin adı NİHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.05.

NİHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:44 itibariyle yaklaşık 94,686 kişinin isminin NİHAN olduğu ve NİHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1248 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİHAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 NİHAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NİHAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NİHAN Türkiye'nin en yaygın 220. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 220. ad ise Sean ismi. NİHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 218. Brent 219. Dawn 220. Sean 221. Christian 222. Don isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİHAN İsminin Yazılışı:

-........--.

Denizcilik Alfabesinde NİHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİHAN İsminin Barkod Yazılışı:

NİHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ihan) göre nihan ile Uyumlu İsimler :

neslihan cihan perihan nagihan istemihan aslihan nurcihan incihan alihan ercihan selihan

Son 3 harfine (han) göre nihan ile Uyumlu İsimler :

gökhan orhan ayhan erhan ilhan reyhan oğuzhan aslıhan burhan seyhan gürhan bilgehan serhan ferhan beyhan nurhan korhan gülhan batuhan turhan denizhan ruhan nagehan özhan han metehan berhan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan atahan demirhan seyithan acarhan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan buğrahan emirhan murathan ismailhan emrahan bahadırhan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan rüçhan refhan yusufhan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre nihan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ NİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (niha) göre NİHAN ile Uyumlu İsimler :

nihat nihal

İlk 3 harfine (nih) göre NİHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ni) göre NİHAN ile Uyumlu İsimler :

nilgün nilüfer nilay niyazi nil nimet nigar nida nizamettin nilda nilgül nizami nişan nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nişan nildan nilhan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nurettin nurdan nazan nuran nurten nalan nurcan nevin nurhan necmettin nermin numan nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurkan nurşen nizamettin narin noyan noyhan nurcihan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nurben nurden nurseren

NİHAN isminin Anlamı

NİHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİHAN + Anlam" veya "NİHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİHAN adını oluşturan N, İ, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

N
İ
H
A
N
TOPLAM
17
12
10
1
17
57

NİHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 505. feride, 506. feriha, 507. nihan, 508. hamza, 509. hatem, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine