ZAHİD İsim Raporu:

ZAHİD Adının Yaygınlığı

ZAHİD Türkiye'de en çok kullanılan 1934. isim (... 1932. muhtar, 1933. revan, 1934. zahid, 1935. şirvan, 1936. ahmetşah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ZAHİD ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ZAHİD adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:07 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ZAHİD olduğu ve ZAHİD isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZAHİD adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 65.51 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 22,703 ZAHİD yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ZAHİD sayısı her yıl 172 kişi artıyor.

ZAHİD Türkiye'nin en yaygın 1934. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1934. ad ise Caleb ismi. ZAHİD adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1932. Rebekah 1933. Rachael 1934. Caleb 1935. Mervyn 1936. Jerzy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZAHİD isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZAHİD İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZAHİD İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZAHİD İsminin Yazılışı:

--...-......-..

Denizcilik Alfabesinde ZAHİD İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZAHİD İsminin Barkod Yazılışı:

ZAHİD ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZAHİD adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZAHİD KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

zahide

SON HARFLERİ ZAHİD İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ahid) göre zahid ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hid) göre zahid ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (id) göre zahid ile Uyumlu İsimler :

said farşid mucid seyyid

BAŞ HARFLERİ ZAHİD İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zahi) göre ZAHİD ile Uyumlu İsimler :

zahide zahir

İlk 3 harfine (zah) göre ZAHİD ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (za) göre ZAHİD ile Uyumlu İsimler :

zafer zaim

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZAHİD İLE UYUMLU İSİMLER:

'za' ile başlayıp 'id' ile Biten İsimler :

'z' ile başlayıp 'd' ile Biten İsimler :

ZAHİD isminin Anlamı

ZAHİD Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZAHİD isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZAHİD + Anlam" veya "ZAHİD isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZAHİD ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZAHİD adını oluşturan Z, A, H, İ, D harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

Z
A
H
İ
D
TOPLAM
29
1
10
12
5
57

ZAHİD ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 518. şemi, 519. alkım, 520. zahid, 521. alaaddin, 522. aybige, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine