ALKIM İsim Raporu:

ALKIM Adının Yaygınlığı

ALKIM Türkiye'de en çok kullanılan 1380. isim (... 1378. şerif, 1379. açelya, 1380. alkım, 1381. beliğ, 1382. alptekin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ALKIM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ALKIM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:17 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin ALKIM olduğu ve ALKIM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALKIM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ALKIM yaşadığını tahmin ediyoruz.

ALKIM Türkiye'nin en yaygın 1380. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1380. ad ise Sohail ismi. ALKIM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1378. Shobha 1379. Melody 1380. Sohail 1381. Edna 1382. Gregorio isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALKIM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALKIM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALKIM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALKIM İsminin Yazılışı:

.-.-..-.-..--

Denizcilik Alfabesinde ALKIM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALKIM İsminin Barkod Yazılışı:

ALKIM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALKIM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALKIM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALKIM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lkım) göre alkım ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kım) göre alkım ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ım) göre alkım ile Uyumlu İsimler :

kazım asım nazım yıldırım kasım atılım kıvılcım gülhanım mülazım tılsım yalım dalım hanım

BAŞ HARFLERİ ALKIM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alkı) göre ALKIM ile Uyumlu İsimler :

alkın

İlk 3 harfine (alk) göre ALKIM ile Uyumlu İsimler :

alkan

İlk 2 harfine (al) göre ALKIM ile Uyumlu İsimler :

ali alper alp alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alican aliye alperen altay alaaddin alim alişan alptekin alaeddin alanur algın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALKIM İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'ım' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

adem asım abdülkerim alim ayşem atılım arzum abdürrahim azem

ALKIM isminin Anlamı

ALKIM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALKIM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALKIM + Anlam" veya "ALKIM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALKIM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALKIM adını oluşturan A, L, K, I, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

A
L
K
I
M
TOPLAM
1
15
14
11
16
57

ALKIM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 517. saime, 518. şemi, 519. alkım, 520. zahid, 521. alaaddin, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer nora rona sine