ALTUĞ İsim Raporu:

ALTUĞ Adının Yaygınlığı

ALTUĞ Türkiye'de en çok kullanılan 444. isim (... 442. zekeriya, 443. özgül, 444. altuğ, 445. ercüment, 446. beyhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı ALTUĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

ALTUĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:28 itibariyle yaklaşık 43,328 kişinin isminin ALTUĞ olduğu ve ALTUĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALTUĞ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 ALTUĞ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALTUĞ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ALTUĞ Türkiye'nin en yaygın 444. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 444. ad ise Ashok ismi. ALTUĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 442. Sally 443. Ana 444. Ashok 445. Terrence 446. Jesus isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALTUĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALTUĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALTUĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALTUĞ İsminin Yazılışı:

.-.-..-..---.

Denizcilik Alfabesinde ALTUĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALTUĞ İsminin Barkod Yazılışı:

ALTUĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALTUĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALTUĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ltuğ) göre altuğ ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tuğ) göre altuğ ile Uyumlu İsimler :

ertuğ göktuğ bertuğ tuğ gürtuğ

Son 2 harfine () göre altuğ ile Uyumlu İsimler :

erbuğ kutluğ başbuğ

BAŞ HARFLERİ ALTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (altu) göre ALTUĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (alt) göre ALTUĞ ile Uyumlu İsimler :

altan altay altınay altemur

İlk 2 harfine (al) göre ALTUĞ ile Uyumlu İsimler :

ali alper alp alev alpay alparslan alpaslan alaattin alican aliye alkan alperen alaaddin alim alişan alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan alpin alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'uğ' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

aydoğ

ALTUĞ isminin Anlamı

ALTUĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALTUĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALTUĞ + Anlam" veya "ALTUĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALTUĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALTUĞ adını oluşturan A, L, T, U, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

A
L
T
U
Ğ
TOPLAM
1
15
24
25
9
74

ALTUĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1182. osman, 1183. abdullah, 1184. altuğ, 1185. savaş, 1186. ibrahim, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan