OSMAN İsim Raporu:

OSMAN Adının Yaygınlığı

OSMAN Türkiye'de en çok kullanılan 10. isim (... 8. ibrahim, 9. hüseyin, 10. osman, 11. fatih, 12. bülent, ...). Ülkemizde yaklaşık her 142 kişiden birinin adı OSMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 7.03.

OSMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:15 itibariyle yaklaşık 634,499 kişinin isminin OSMAN olduğu ve OSMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 8356 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OSMAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 29.91 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 10,365 OSMAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OSMAN sayısı her yıl 79 kişi artıyor.

OSMAN Türkiye'nin en yaygın 10. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 10. ad ise Paul ismi. OSMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 8. Richard 9. Thomas 10. Paul 11. Edward 12. Charles isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OSMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OSMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OSMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OSMAN İsminin Yazılışı:

---...--.--.

Denizcilik Alfabesinde OSMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OSMAN İsminin Barkod Yazılışı:

OSMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OSMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OSMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OSMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (sman) göre osman ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (man) göre osman ile Uyumlu İsimler :

süleyman abdurrahman asuman teoman erman selman kahraman numan lokman neriman ataman yaman arman peyman leman erkman şaduman salman akman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre osman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ OSMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (osma) göre OSMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (osm) göre OSMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (os) göre OSMAN ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OSMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'os' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

orhan okan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun okhan orkan onurcan oben okşan odhan ogan

OSMAN isminin Anlamı

OSMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OSMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OSMAN + Anlam" veya "OSMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OSMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OSMAN adını oluşturan O, S, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

O
S
M
A
N
TOPLAM
18
22
16
1
17
74

OSMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1180. reşide, 1181. seyma, 1182. osman, 1183. abdullah, 1184. altuğ, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan vahit zeran zilan