SEYMA İsim Raporu:

SEYMA Adının Yaygınlığı

SEYMA Türkiye'de en çok kullanılan 2372. isim (... 2370. sevinde, 2371. arıkan, 2372. seyma, 2373. seyyid, 2374. nüzhet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEYMA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEYMA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:49 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin SEYMA olduğu ve SEYMA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEYMA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEYMA yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEYMA Türkiye'nin en yaygın 2372. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2372. ad ise Shantilal ismi. SEYMA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2370. Joo 2371. Judah 2372. Shantilal 2373. Ewing 2374. Ashton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEYMA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEYMA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEYMA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEYMA İsminin Yazılışı:

....-.----.-

Denizcilik Alfabesinde SEYMA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEYMA İsminin Barkod Yazılışı:

SEYMA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEYMA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEYMA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEYMA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eyma) göre seyma ile Uyumlu İsimler :

şeyma

Son 3 harfine (yma) göre seyma ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ma) göre seyma ile Uyumlu İsimler :

fatma sema selma esma belma cuma nesma

BAŞ HARFLERİ SEYMA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seym) göre SEYMA ile Uyumlu İsimler :

seymen

İlk 3 harfine (sey) göre SEYMA ile Uyumlu İsimler :

seyhan seyit seyfi seyfullah seydi seyran seyda seyithan seyrani seyfettin seyhun seyla seylan seyyid

İlk 2 harfine (se) göre SEYMA ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay sebahattin sena selcan sevtap serdal sermin sertan sebahat sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra sencer sezgi selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seray sernur sevde sever serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEYMA İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ma' ile Biten İsimler :

sema selma

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda semra selda sevda suna sefa süha saliha süreyya sabiha semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera

SEYMA isminin Anlamı

SEYMA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEYMA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEYMA + Anlam" veya "SEYMA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEYMA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEYMA adını oluşturan S, E, Y, M, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

S
E
Y
M
A
TOPLAM
22
6
28
16
1
73

SEYMA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1179. nesim, 1180. reşide, 1181. seyma, 1182. osman, 1183. abdullah, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide