AYLİN İsim Raporu:

AYLİN Adının Yaygınlığı

AYLİN Türkiye'de en çok kullanılan 148. isim (... 146. muhammet, 147. ersin, 148. aylin, 149. cihan, 150. cüneyt, ...). Ülkemizde yaklaşık her 718 kişiden birinin adı AYLİN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.39.

AYLİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 06:58 itibariyle yaklaşık 125,084 kişinin isminin AYLİN olduğu ve AYLİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1652 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYLİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,971 AYLİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AYLİN sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

AYLİN Türkiye'nin en yaygın 148. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 148. ad ise Ernest ismi. AYLİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 146. Luis 147. Rebecca 148. Ernest 149. Julie 150. Jerry isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYLİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYLİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYLİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYLİN İsminin Yazılışı:

.--.--.-....-.

Denizcilik Alfabesinde AYLİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYLİN İsminin Barkod Yazılışı:

AYLİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYLİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYLİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYLİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ylin) göre aylin ile Uyumlu İsimler :

ceylin

Son 3 harfine (lin) göre aylin ile Uyumlu İsimler :

selin pelin tülin gülin helin dalin yelin

Son 2 harfine (in) göre aylin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin esin yasin çetin nesrin burçin şahin selahattin nurettin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ AYLİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayli) göre AYLİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayl) göre AYLİN ile Uyumlu İsimler :

ayla aylan

İlk 2 harfine (ay) göre AYLİN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYLİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

aytekin ayşin ayçin ayfettin aydin

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYLİN isminin Anlamı

AYLİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYLİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYLİN + Anlam" veya "AYLİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYLİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYLİN adını oluşturan A, Y, L, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

A
Y
L
İ
N
TOPLAM
1
28
15
12
17
73

AYLİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1144. üçler, 1145. bingöl, 1146. aylin, 1147. betül, 1148. batur, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma