AYŞIL İsim Raporu:

AYŞIL Adının Yaygınlığı

AYŞIL Türkiye'de en çok kullanılan 1967. isim (... 1965. aysuda, 1966. aytunç, 1967. ayşıl, 1968. azat, 1969. azra, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AYŞIL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AYŞIL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:52 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin AYŞIL olduğu ve AYŞIL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYŞIL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYŞIL yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYŞIL Türkiye'nin en yaygın 1967. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1967. ad ise Elvira ismi. AYŞIL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1965. Zbigniew 1966. Satya 1967. Elvira 1968. Anjum 1969. Chau isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYŞIL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYŞIL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYŞIL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYŞIL İsminin Yazılışı:

.--.--......-..

Denizcilik Alfabesinde AYŞIL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYŞIL İsminin Barkod Yazılışı:

AYŞIL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYŞIL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYŞIL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYŞIL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (yşıl) göre ayşıl ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şıl) göre ayşıl ile Uyumlu İsimler :

ışıl

Son 2 harfine (ıl) göre ayşıl ile Uyumlu İsimler :

anıl fazıl atıl çağıl tanıl varsıl

BAŞ HARFLERİ AYŞIL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayşı) göre AYŞIL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayş) göre AYŞIL ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayşegül ayşen ayşenur ayşin ayşem

İlk 2 harfine (ay) göre AYŞIL ile Uyumlu İsimler :

ayhan aydın aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla aydan aytekin aytaç aytül aygül aysu aydoğan aykın aycan aygün aybüke ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYŞIL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'ıl' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

ayşegül aysel anıl adil aytül aygül atıl asil adıgüzel arzugül akil ataol

AYŞIL isminin Anlamı

AYŞIL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYŞIL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYŞIL + Anlam" veya "AYŞIL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYŞIL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYŞIL adını oluşturan A, Y, Ş, I, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

A
Y
Ş
I
L
TOPLAM
1
28
23
11
15
78

AYŞIL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1361. şerare, 1362. aslihan, 1363. ayşıl, 1364. birsel, 1365. güldane, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin