AYŞİN İsim Raporu:

AYŞİN Adının Yaygınlığı

AYŞİN Türkiye'de en çok kullanılan 816. isim (... 814. atıl, 815. aydoğan, 816. ayşin, 817. baha, 818. bahriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı AYŞİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

AYŞİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:25 itibariyle yaklaşık 15,327 kişinin isminin AYŞİN olduğu ve AYŞİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYŞİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYŞİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYŞİN Türkiye'nin en yaygın 816. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 816. ad ise Nick ismi. AYŞİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 814. Lindsay 815. Asha 816. Nick 817. Virgil 818. Hanna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYŞİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYŞİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYŞİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYŞİN İsminin Yazılışı:

.--.--.....-.

Denizcilik Alfabesinde AYŞİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYŞİN İsminin Barkod Yazılışı:

AYŞİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYŞİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYŞİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYŞİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (yşin) göre ayşin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şin) göre ayşin ile Uyumlu İsimler :

afşin gökşin

Son 2 harfine (in) göre ayşin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin

BAŞ HARFLERİ AYŞİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayşi) göre AYŞİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayş) göre AYŞİN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayşegül ayşen ayşenur ayşem ayşıl

İlk 2 harfine (ay) göre AYŞİN ile Uyumlu İsimler :

ayhan aydın aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla aydan aytekin aytaç aytül aygül aysu aydoğan aykın aycan aygün aybüke ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aynaz aysuda aytunç aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYŞİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

aylin aytekin ayçin ayfettin aydin

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYŞİN isminin Anlamı

AYŞİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYŞİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYŞİN + Anlam" veya "AYŞİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYŞİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYŞİN adını oluşturan A, Y, Ş, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

A
Y
Ş
İ
N
TOPLAM
1
28
23
12
17
81

AYŞİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1452. serkan, 1453. ferzan, 1454. ayşin, 1455. burçin, 1456. candemir, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat