OĞUZ İsim Raporu:

OĞUZ Adının Yaygınlığı

OĞUZ Türkiye'de en çok kullanılan 83. isim (... 81. emel, 82. ufuk, 83. oğuz, 84. atilla, 85. canan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 460 kişiden birinin adı OĞUZ ve ismin yaygınlık oranı binde 2.17.

OĞUZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:45 itibariyle yaklaşık 195,881 kişinin isminin OĞUZ olduğu ve OĞUZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2579 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OĞUZ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,974 OĞUZ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OĞUZ sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

OĞUZ Türkiye'nin en yaygın 83. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 83. ad ise Stanley ismi. OĞUZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 81. Joel 82. Dean 83. Stanley 84. Marc 85. Roger isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OĞUZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OĞUZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OĞUZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OĞUZ İsminin Yazılışı:

-----...---..

Denizcilik Alfabesinde OĞUZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OĞUZ İsminin Barkod Yazılışı:

OĞUZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OĞUZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OĞUZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

oğuzhan

SON HARFLERİ OĞUZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ğuz) göre oğuz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (uz) göre oğuz ile Uyumlu İsimler :

yavuz feyruz firuz mahfuz

BAŞ HARFLERİ OĞUZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (oğu) göre OĞUZ ile Uyumlu İsimler :

oğuzhan

İlk 2 harfine () göre OĞUZ ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OĞUZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

OĞUZ isminin Anlamı

OĞUZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OĞUZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OĞUZ + Anlam" veya "OĞUZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OĞUZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OĞUZ adını oluşturan O, Ğ, U, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

O
Ğ
U
Z
TOPLAM
18
9
25
29
81

OĞUZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1449. özder, 1450. şivan, 1451. oğuz, 1452. serkan, 1453. ferzan, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat