ÖZDER İsim Raporu:

ÖZDER Adının Yaygınlığı

ÖZDER Türkiye'de en çok kullanılan 2454. isim (... 2452. özde, 2453. özdem, 2454. özder, 2455. özenç, 2456. özgecan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖZDER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖZDER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:57 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin ÖZDER olduğu ve ÖZDER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZDER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZDER yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZDER Türkiye'nin en yaygın 2454. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2454. ad ise Lilly ismi. ÖZDER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2452. Consuelo 2453. Sabine 2454. Lilly 2455. Jacek 2456. Daria isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZDER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZDER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZDER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZDER İsminin Yazılışı:

-----..-....-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZDER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZDER İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZDER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZDER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZDER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZDER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zder) göre özder ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (der) göre özder ile Uyumlu İsimler :

önder ender kader iskender ejder mukadder lider gülender kalender şahinder

Son 2 harfine (er) göre özder ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker taner tamer muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver sezer dinçer münevver özer yener türker güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülfer gülter

BAŞ HARFLERİ ÖZDER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özde) göre ÖZDER ile Uyumlu İsimler :

özden özdemir özde özdem

İlk 3 harfine (özd) göre ÖZDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZDER ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan öznur özgül özer özgen özay özgün özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZDER İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

özer özger

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ömer özgür önder öznur ömür öner özdemir

ÖZDER isminin Anlamı

ÖZDER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZDER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZDER + Anlam" veya "ÖZDER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZDER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZDER adını oluşturan Ö, Z, D, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

Ö
Z
D
E
R
TOPLAM
19
29
5
6
21
80

ÖZDER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1447. tuğra, 1448. övgü, 1449. özder, 1450. şivan, 1451. oğuz, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü şivan