SÜMER İsim Raporu:

SÜMER Adının Yaygınlığı

SÜMER Türkiye'de en çok kullanılan 973. isim (... 971. sadiye, 972. sıla, 973. sümer, 974. tibet, 975. tunay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı SÜMER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

SÜMER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:06 itibariyle yaklaşık 12,598 kişinin isminin SÜMER olduğu ve SÜMER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SÜMER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,464 SÜMER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SÜMER sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

SÜMER Türkiye'nin en yaygın 973. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 973. ad ise Won ismi. SÜMER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 971. Emma 972. Aileen 973. Won 974. Dewey 975. Mayer isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SÜMER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SÜMER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SÜMER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SÜMER İsminin Yazılışı:

.....---..-.

Denizcilik Alfabesinde SÜMER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SÜMER İsminin Barkod Yazılışı:

SÜMER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SÜMER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SÜMER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SÜMER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ümer) göre sümer ile Uyumlu İsimler :

tümer

Son 3 harfine (mer) göre sümer ile Uyumlu İsimler :

ömer tamer muammer kamer

Son 2 harfine (er) göre sümer ile Uyumlu İsimler :

alper zafer ilker önder taner ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter yeter ahter dilaver kevser ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ SÜMER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (süme) göre SÜMER ile Uyumlu İsimler :

sümeyra sümeyye

İlk 3 harfine (süm) göre SÜMER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre SÜMER ile Uyumlu İsimler :

süleyman süha süreyya süheyla sühan süveyda sülün süer sühendan sürel süzgün süheyl sündüs

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SÜMER İLE UYUMLU İSİMLER:

'sü' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

süer

's' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

serdar soner seher sezer sarper saynur sefer sencer sennur sernur sever sedanur suar sunar sancar sedar selver semanur semir senar serdenur server sevginur sidar sungur

SÜMER isminin Anlamı

SÜMER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SÜMER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SÜMER + Anlam" veya "SÜMER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SÜMER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SÜMER adını oluşturan S, Ü, M, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

S
Ü
M
E
R
TOPLAM
22
26
16
6
21
91

SÜMER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1794. sarper, 1795. sertan, 1796. sümer, 1797. ahmetşah, 1798. assiye, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin burkay bünyan duygu füzay gülüm güralp nezire noyhan nurhan orhun sarper sertan ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüda mihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül