GÖKER İsim Raporu:

GÖKER Adının Yaygınlığı

GÖKER Türkiye'de en çok kullanılan 1651. isim (... 1649. gök, 1650. gökcan, 1651. göker, 1652. gökşenay, 1653. gönen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÖKER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÖKER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:49 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin GÖKER olduğu ve GÖKER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖKER yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖKER Türkiye'nin en yaygın 1651. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1651. ad ise Shalini ismi. GÖKER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1649. Galina 1650. Stacie 1651. Shalini 1652. Mir 1653. Susana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKER İsminin Yazılışı:

--.----.-..-.

Denizcilik Alfabesinde GÖKER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKER İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖKER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (öker) göre göker ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ker) göre göker ile Uyumlu İsimler :

ilker türker ülker cenker müzekker peker peyker berker

Son 2 harfine (er) göre göker ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer müyesser sencer abuzer bayer eşber dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler lider mehser dönger naser nurper olguner ziver özger şanver ergüler amber bavver bener candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ GÖKER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (göke) göre GÖKER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKER ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen göksel gökmen gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk gök gökcan gökşenay göknil göksen göktan göktigin gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKER ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKER İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

göçer

'g' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

güler gülnur güner güngör gülizar göknur gurur güleser gülser günnur gülfizar gürler güvenir gaffar gazanfer güher gülbahar gülender gülfer gülter gülver gülümser gülözgür günfer

GÖKER isminin Anlamı

GÖKER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKER + Anlam" veya "GÖKER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKER adını oluşturan G, Ö, K, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

G
Ö
K
E
R
TOPLAM
8
19
14
6
21
68

GÖKER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 953. faruk, 954. feragat, 955. göker, 956. ilker, 957. hıfzı, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan