HURİ İsim Raporu:

HURİ Adının Yaygınlığı

HURİ Türkiye'de en çok kullanılan 2176. isim (... 2174. hicret, 2175. hiran, 2176. huri, 2177. huzeyfe, 2178. hümmet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HURİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HURİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 01:20 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin HURİ olduğu ve HURİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HURİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HURİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

HURİ Türkiye'nin en yaygın 2176. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2176. ad ise Amr ismi. HURİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2174. Patton 2175. Jaya 2176. Amr 2177. Aleksandr 2178. Ronda isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HURİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HURİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HURİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HURİ İsminin Yazılışı:

......-.-...

Denizcilik Alfabesinde HURİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HURİ İsminin Barkod Yazılışı:

HURİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HURİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HURİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

huriye hurigül

SON HARFLERİ HURİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uri) göre huri ile Uyumlu İsimler :

nuri mensuri sururi

Son 2 harfine (ri) göre huri ile Uyumlu İsimler :

sabri fahri hayri kadri basri bahri fikri bedri fecri şehri peri gülperi mehri buhari

BAŞ HARFLERİ HURİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (hur) göre HURİ ile Uyumlu İsimler :

huriye hurşit hurigül

İlk 2 harfine (hu) göre HURİ ile Uyumlu İsimler :

hulusi huzeyfe

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HURİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'h' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

hamdi hilmi hayri hayati hulusi hanifi hami hüdaverdi hadi hicabi haki harbi hanefi

HURİ isminin Anlamı

HURİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HURİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HURİ + Anlam" veya "HURİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HURİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HURİ adını oluşturan H, U, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

H
U
R
İ
TOPLAM
10
25
21
12
68

HURİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 973. cansu, 974. candeğer, 975. huri, 976. ortaç, 977. oray, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer ortaç oray şemsa şilan