TAMER İsim Raporu:

TAMER Adının Yaygınlığı

TAMER Türkiye'de en çok kullanılan 156. isim (... 154. mehtap, 155. melike, 156. tamer, 157. ilknur, 158. aynur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 755 kişiden birinin adı TAMER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.32.

TAMER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:07 itibariyle yaklaşık 118,907 kişinin isminin TAMER olduğu ve TAMER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1569 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TAMER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 27.06 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 9,367 TAMER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TAMER sayısı her yıl 71 kişi artıyor.

TAMER Türkiye'nin en yaygın 156. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 156. ad ise Harvey ismi. TAMER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 154. Ira 155. Mitchell 156. Harvey 157. Arnold 158. Aaron isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TAMER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TAMER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TAMER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TAMER İsminin Yazılışı:

-.---..-.

Denizcilik Alfabesinde TAMER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TAMER İsminin Barkod Yazılışı:

TAMER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TAMER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TAMER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TAMER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (amer) göre tamer ile Uyumlu İsimler :

kamer

Son 3 harfine (mer) göre tamer ile Uyumlu İsimler :

ömer muammer tümer sümer

Son 2 harfine (er) göre tamer ile Uyumlu İsimler :

alper zafer ilker önder taner ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter yeter ahter dilaver kevser ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ TAMER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tame) göre TAMER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tam) göre TAMER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ta) göre TAMER ile Uyumlu İsimler :

taner tayfun tarık tahir tahsin taylan tarkan tanju talat tansel taşkın taha tacettin talip tayyar talha tansu tanzer tankut taciser tanseli tayyip tanay tandan tanıl talay tan taci tanalp tangül taycan tayfur taygun tayyibe

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TAMER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ta' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

taner tanzer taciser

't' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

tahir tuncer timur türker tayyar tümer toygar tayfur

TAMER isminin Anlamı

TAMER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TAMER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TAMER + Anlam" veya "TAMER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TAMER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TAMER adını oluşturan T, A, M, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

T
A
M
E
R
TOPLAM
24
1
16
6
21
68

TAMER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 945. yenal, 946. tahir, 947. tamer, 948. gökçen, 949. atilla, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan