SAKIP İsim Raporu:

SAKIP Adının Yaygınlığı

SAKIP Türkiye'de en çok kullanılan 1809. isim (... 1807. sabutay, 1808. sadrettin, 1809. sakıp, 1810. salime, 1811. salise, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SAKIP ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SAKIP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:28 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin SAKIP olduğu ve SAKIP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAKIP isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAKIP yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAKIP Türkiye'nin en yaygın 1809. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1809. ad ise Suzette ismi. SAKIP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1807. Renata 1808. Pramod 1809. Suzette 1810. Parveen 1811. Vishnu isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAKIP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAKIP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAKIP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAKIP İsminin Yazılışı:

....--.-...--.

Denizcilik Alfabesinde SAKIP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAKIP İsminin Barkod Yazılışı:

SAKIP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAKIP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAKIP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAKIP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (akıp) göre sakıp ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kıp) göre sakıp ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ıp) göre sakıp ile Uyumlu İsimler :

ragıp

BAŞ HARFLERİ SAKIP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sakı) göre SAKIP ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sak) göre SAKIP ile Uyumlu İsimler :

sakine saki

İlk 2 harfine (sa) göre SAKIP ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAKIP İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ıp' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

serap sevtap sarp sertap sualp

SAKIP isminin Anlamı

SAKIP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAKIP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAKIP + Anlam" veya "SAKIP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAKIP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAKIP adını oluşturan S, A, K, I, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

S
A
K
I
P
TOPLAM
22
1
14
11
20
68

SAKIP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 965. raşide, 966. ruhi, 967. sakıp, 968. savan, 969. tanıl, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan