SERTAP İsim Raporu:

SERTAP Adının Yaygınlığı

SERTAP Türkiye'de en çok kullanılan 1828. isim (... 1826. selvinaz, 1827. serbülent, 1828. sertap, 1829. setenay, 1830. sevgiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SERTAP ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SERTAP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 01:01 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin SERTAP olduğu ve SERTAP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SERTAP isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SERTAP yaşadığını tahmin ediyoruz.

SERTAP Türkiye'nin en yaygın 1828. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1828. ad ise Khin ismi. SERTAP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1826. Juliana 1827. Sushil 1828. Khin 1829. Mimi 1830. Pradip isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SERTAP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SERTAP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SERTAP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SERTAP İsminin Yazılışı:

.....-.-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde SERTAP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SERTAP İsminin Barkod Yazılışı:

SERTAP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SERTAP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SERTAP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SERTAP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ertap) göre sertap ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rtap) göre sertap ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tap) göre sertap ile Uyumlu İsimler :

mehtap sevtap afitap

Son 2 harfine (ap) göre sertap ile Uyumlu İsimler :

serap cenap vahap şahap

BAŞ HARFLERİ SERTAP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (serta) göre SERTAP ile Uyumlu İsimler :

sertaç sertan

İlk 4 harfine (sert) göre SERTAP ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ser) göre SERTAP ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan serap serhat serpil serhan servet sercan serdal sermin sermet seren serra seran serda seray sernur serin serbülent serbay sera serdenur sergül serim serraf server

İlk 2 harfine (se) göre SERTAP ile Uyumlu İsimler :

selçuk seda sedat selim sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim seval sedef sezen selen sevinç selami seçkin sezer selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi sebahat seyfullah sezin seza seden sebla sefer selmin selvi seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur sevgül sevin seyrani sevde sever seyfettin seymen sezi sebat sebile seçgin sedanur

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SERTAP İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ap' ile Biten İsimler :

serap sevtap

's' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

sakıp sarp sualp

SERTAP isminin Anlamı

SERTAP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SERTAP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SERTAP + Anlam" veya "SERTAP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SERTAP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SERTAP adını oluşturan S, E, R, T, A, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 94:

S
E
R
T
A
P
TOPLAM
22
6
21
24
1
20
94

SERTAP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1880. sadullah, 1881. sermin, 1882. sertap, 1883. sezgin, 1884. suzan, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 94 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aytül binnur derviş tülin fazilet feruze firuz gülendam gülnare gülsen günsel tolgahan şimşek merter mukaddes sadullah sermin sezgin suzan tülay cantekin gülbanu semray