MERTER İsim Raporu:

MERTER Adının Yaygınlığı

MERTER Türkiye'de en çok kullanılan 1286. isim (... 1284. öncel, 1285. mennan, 1286. merter, 1287. mervan, 1288. methiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı MERTER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

MERTER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:57 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin MERTER olduğu ve MERTER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERTER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MERTER yaşadığını tahmin ediyoruz.

MERTER Türkiye'nin en yaygın 1286. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1286. ad ise Arden ismi. MERTER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1284. Wiley 1285. Ping 1286. Arden 1287. Benson 1288. Clair isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERTER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERTER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERTER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERTER İsminin Yazılışı:

--..-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde MERTER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERTER İsminin Barkod Yazılışı:

MERTER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERTER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERTER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERTER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erter) göre merter ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rter) göre merter ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ter) göre merter ile Uyumlu İsimler :

bihter yeter ahter ilter kunter gülter

Son 2 harfine (er) göre merter ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper tümer kamer dilaver kevser sümer şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ MERTER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (merte) göre MERTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (mert) göre MERTER ile Uyumlu İsimler :

mert mertcan

İlk 3 harfine (mer) göre MERTER ile Uyumlu İsimler :

merve meral meryem meriç merih mervan meram mergül merdan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERTER ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERTER İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

mehser

'm' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

muzaffer muammer mahir münevver mazhar mansur müyesser mukadder macir mahmur mefkür müzekker muhtar medar mensur muteber mücevher münir müzeher

MERTER isminin Anlamı

MERTER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERTER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERTER + Anlam" veya "MERTER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERTER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERTER adını oluşturan M, E, R, T, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 94:

M
E
R
T
E
R
TOPLAM
16
6
21
24
6
21
94

MERTER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1876. tolgahan, 1877. şimşek, 1878. merter, 1879. mukaddes, 1880. sadullah, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 94 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aytül binnur derviş tülin fazilet feruze firuz gülendam gülnare gülsen günsel tolgahan şimşek mukaddes sadullah sermin sertap sezgin suzan tülay cantekin gülbanu semray