SEZGİN İsim Raporu:

SEZGİN Adının Yaygınlığı

SEZGİN Türkiye'de en çok kullanılan 339. isim (... 337. kubilay, 338. nurcan, 339. sezgin, 340. ilyas, 341. hamit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,402 kişiden birinin adı SEZGİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.71.

SEZGİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:33 itibariyle yaklaşık 64,090 kişinin isminin SEZGİN olduğu ve SEZGİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 844 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZGİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEZGİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEZGİN Türkiye'nin en yaygın 339. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 339. ad ise Chris ismi. SEZGİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 337. Lance 338. Isaac 339. Chris 340. Van 341. Randy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZGİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZGİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZGİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZGİN İsminin Yazılışı:

....--..--...-.

Denizcilik Alfabesinde SEZGİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZGİN İsminin Barkod Yazılışı:

SEZGİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZGİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZGİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEZGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ezgin) göre sezgin ile Uyumlu İsimler :

ezgin

Son 4 harfine (zgin) göre sezgin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gin) göre sezgin ile Uyumlu İsimler :

engin belgin ergin bilgin rengin kültegin seçgin birgin göktigin

Son 2 harfine (in) göre sezgin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin fahrettin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ SEZGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sezgi) göre SEZGİN ile Uyumlu İsimler :

sezgi

İlk 4 harfine (sezg) göre SEZGİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sez) göre SEZGİN ile Uyumlu İsimler :

sezai sezen sezer sezin seza sezi sezercan

İlk 2 harfine (se) göre SEZGİN ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

selin selahattin seçkin sebahattin sermin sezin selmin semin sevin seyfettin serin seçgin selehattin selvin

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan süleyman sultan seyhan serhan sezen selen sercan sadettin selman selcen sevcan suzan sabahattin selcan sertan saadettin seren seden sühan saygın sadun saruhan seyran seyithan seran salman seymen sülün simden sadrettin savan sevgün seyhun seylan sorgun soykan suzin sühendan süzgün saltukhan saygun selihan selten seven sezercan soydan

SEZGİN isminin Anlamı

SEZGİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZGİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZGİN + Anlam" veya "SEZGİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZGİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZGİN adını oluşturan S, E, Z, G, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 94:

S
E
Z
G
İ
N
TOPLAM
22
6
29
8
12
17
94

SEZGİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1881. sermin, 1882. sertap, 1883. sezgin, 1884. suzan, 1885. tülay, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 94 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aytül binnur derviş tülin fazilet feruze firuz gülendam gülnare gülsen günsel tolgahan şimşek merter mukaddes sadullah sermin sertap suzan tülay cantekin gülbanu semray