TÜRESİN İsim Raporu:

TÜRESİN Adının Yaygınlığı

TÜRESİN Türkiye'de en çok kullanılan 1467. isim (... 1465. turabi, 1466. tuygun, 1467. türesin, 1468. yadigar, 1469. yenal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı TÜRESİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

TÜRESİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:51 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin TÜRESİN olduğu ve TÜRESİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜRESİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TÜRESİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

TÜRESİN Türkiye'nin en yaygın 1467. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1467. ad ise Butler ismi. TÜRESİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1465. Hampton 1466. Stevens 1467. Butler 1468. Smita 1469. Inna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜRESİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜRESİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜRESİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜRESİN İsminin Yazılışı:

-..-.-.......-.

Denizcilik Alfabesinde TÜRESİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜRESİN İsminin Barkod Yazılışı:

TÜRESİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜRESİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜRESİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜRESİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (üresin) göre türesin ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (resin) göre türesin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (esin) göre türesin ile Uyumlu İsimler :

esin

Son 3 harfine (sin) göre türesin ile Uyumlu İsimler :

ersin yasin tahsin muhsin

Son 2 harfine (in) göre türesin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin aylin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin sezgin hayrettin aytekin berrin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin rüknettin alaeddin ayfettin berçin berin serin

BAŞ HARFLERİ TÜRESİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (türesi) göre TÜRESİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (türes) göre TÜRESİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (türe) göre TÜRESİN ile Uyumlu İsimler :

türel

İlk 3 harfine (tür) göre TÜRESİN ile Uyumlu İsimler :

türkan türker türkay türkiz türköz

İlk 2 harfine () göre TÜRESİN ile Uyumlu İsimler :

tülay tülin tümer tümay tüzün tünay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜRESİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'tür' ile başlayıp 'sin' ile Biten İsimler :

'tü' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

tülin

't' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

tayfun turan tahsin teoman türkan tekin taylan tarkan tufan taşkın timuçin turhan tacettin tolgahan tercan tunahan tezcan tijen tuygun tüzün tandan teksen tolgan tosun tugan tolun tan taycan taygun tuğcan tuğhan

TÜRESİN isminin Anlamı

TÜRESİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜRESİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜRESİN + Anlam" veya "TÜRESİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜRESİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜRESİN adını oluşturan T, Ü, R, E, S, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 128:

T
Ü
R
E
S
İ
N
TOPLAM
24
26
21
6
22
12
17
128

TÜRESİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2396. bilgetürk, 2397. süzgün, 2398. türesin, 2399. havvanur, 2400. nurullah, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 128 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bilgetürk süzgün