TURABİ İsim Raporu:

TURABİ Adının Yaygınlığı

TURABİ Türkiye'de en çok kullanılan 1465. isim (... 1463. tenzile, 1464. toygar, 1465. turabi, 1466. tuygun, 1467. türesin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı TURABİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

TURABİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:15 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin TURABİ olduğu ve TURABİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TURABİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TURABİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

TURABİ Türkiye'nin en yaygın 1465. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1465. ad ise Hampton ismi. TURABİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1463. Terese 1464. Barnett 1465. Hampton 1466. Stevens 1467. Butler isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TURABİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TURABİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TURABİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TURABİ İsminin Yazılışı:

-..-.-..--.....

Denizcilik Alfabesinde TURABİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TURABİ İsminin Barkod Yazılışı:

TURABİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TURABİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TURABİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TURABİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urabi) göre turabi ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rabi) göre turabi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (abi) göre turabi ile Uyumlu İsimler :

nabi hicabi

Son 2 harfine (bi) göre turabi ile Uyumlu İsimler :

vehbi nebi çelebi harbi

BAŞ HARFLERİ TURABİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (turab) göre TURABİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (tura) göre TURABİ ile Uyumlu İsimler :

turan turali

İlk 3 harfine (tur) göre TURABİ ile Uyumlu İsimler :

turgay turgut turhan turul

İlk 2 harfine (tu) göre TURABİ ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuncay tuba tuğçe tuğrul tuncer tuna tunç tufan tugay tunay tunahan tuncel tunga tuygun tuğ tugan tunçalp tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TURABİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'bi' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

tanseli turali taci

TURABİ isminin Anlamı

TURABİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TURABİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TURABİ + Anlam" veya "TURABİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TURABİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TURABİ adını oluşturan T, U, R, A, B, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

T
U
R
A
B
İ
TOPLAM
24
25
21
1
2
12
85

TURABİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1616. nezir, 1617. samiye, 1618. turabi, 1619. zeybek, 1620. keskin, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye zeybek keskin şevin