OKTAY İsim Raporu:

OKTAY Adının Yaygınlığı

OKTAY Türkiye'de en çok kullanılan 165. isim (... 163. gözde, 164. yunus, 165. oktay, 166. ferhat, 167. akif, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı OKTAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

OKTAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:00 itibariyle yaklaşık 113,631 kişinin isminin OKTAY olduğu ve OKTAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OKTAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 OKTAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OKTAY sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

OKTAY Türkiye'nin en yaygın 165. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 165. ad ise Sarah ismi. OKTAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 163. Singh 164. Kent 165. Sarah 166. Manuel 167. Elaine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OKTAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OKTAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OKTAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OKTAY İsminin Yazılışı:

----.--.--.--

Denizcilik Alfabesinde OKTAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OKTAY İsminin Barkod Yazılışı:

OKTAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OKTAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OKTAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OKTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ktay) göre oktay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tay) göre oktay ile Uyumlu İsimler :

çağatay atay altay sabutay bilgütay kutay

Son 2 harfine (ay) göre oktay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ OKTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (okta) göre OKTAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (okt) göre OKTAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ok) göre OKTAY ile Uyumlu İsimler :

okan okay okhan okşan okyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OKTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ok' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

okay

'o' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

olcay orbay onay oray

OKTAY isminin Anlamı

OKTAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OKTAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OKTAY + Anlam" veya "OKTAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OKTAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OKTAY adını oluşturan O, K, T, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

O
K
T
A
Y
TOPLAM
18
14
24
1
28
85

OKTAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1581. seliz, 1582. zeycan, 1583. oktay, 1584. şirin, 1585. özlem, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin