BORAY İsim Raporu:

BORAY Adının Yaygınlığı

BORAY Türkiye'de en çok kullanılan 1027. isim (... 1025. birdal, 1026. birkan, 1027. boray, 1028. burçe, 1029. cabir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BORAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BORAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:45 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin BORAY olduğu ve BORAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BORAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BORAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

BORAY Türkiye'nin en yaygın 1027. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1027. ad ise Rekha ismi. BORAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1025. Wood 1026. Lily 1027. Rekha 1028. Kamran 1029. Nader isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BORAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BORAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BORAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BORAY İsminin Yazılışı:

-...---.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde BORAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BORAY İsminin Barkod Yazılışı:

BORAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BORAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BORAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (oray) göre boray ile Uyumlu İsimler :

koray oray

Son 3 harfine (ray) göre boray ile Uyumlu İsimler :

nuray eray güray giray yıldıray feray miray baturay esmeray beray seray biray hüray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray

Son 2 harfine (ay) göre boray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ BORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bora) göre BORAY ile Uyumlu İsimler :

bora boran borahan

İlk 3 harfine (bor) göre BORAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bo) göre BORAY ile Uyumlu İsimler :

bozkurt botan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BORAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'bo' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

berkay burkay baturay beray berksoy biray bediray benay bilgütay bilsay

BORAY isminin Anlamı

BORAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BORAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BORAY + Anlam" veya "BORAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BORAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BORAY adını oluşturan B, O, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

B
O
R
A
Y
TOPLAM
2
18
21
1
28
70

BORAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1027. bektaş, 1028. belkıs, 1029. boray, 1030. ceylan, 1031. emrecan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan