BELKIS İsim Raporu:

BELKIS Adının Yaygınlığı

BELKIS Türkiye'de en çok kullanılan 632. isim (... 630. ayşenur, 631. batuhan, 632. belkıs, 633. bengü, 634. binnur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı BELKIS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

BELKIS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:56 itibariyle yaklaşık 24,322 kişinin isminin BELKIS olduğu ve BELKIS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BELKIS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BELKIS yaşadığını tahmin ediyoruz.

BELKIS Türkiye'nin en yaygın 632. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 632. ad ise Edmond ismi. BELKIS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 630. Brooks 631. Anderson 632. Edmond 633. Billy 634. Sonia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BELKIS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BELKIS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BELKIS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BELKIS İsminin Yazılışı:

-.....-..-.-.....

Denizcilik Alfabesinde BELKIS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BELKIS İsminin Barkod Yazılışı:

BELKIS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BELKIS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BELKIS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BELKIS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elkıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lkıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ıs) göre belkıs ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BELKIS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (belkı) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (belk) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bel) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :

belgin belma beliğ belamir belçin belde

İlk 2 harfine (be) göre BELKIS ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BELKIS İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ıs' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

barbaros baybars barlas

BELKIS isminin Anlamı

BELKIS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BELKIS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BELKIS + Anlam" veya "BELKIS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BELKIS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BELKIS adını oluşturan B, E, L, K, I, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

B
E
L
K
I
S
TOPLAM
2
6
15
14
11
22
70

BELKIS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1026. pınar, 1027. bektaş, 1028. belkıs, 1029. boray, 1030. ceylan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan