BEDRİYE İsim Raporu:

BEDRİYE Adının Yaygınlığı

BEDRİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1021. isim (... 1019. babür, 1020. başar, 1021. bedriye, 1022. behice, 1023. bengül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BEDRİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BEDRİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:16 itibariyle yaklaşık 9,008 kişinin isminin BEDRİYE olduğu ve BEDRİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEDRİYE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 BEDRİYE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BEDRİYE sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BEDRİYE Türkiye'nin en yaygın 1021. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1021. ad ise Vera ismi. BEDRİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1019. Veena 1020. Pradeep 1021. Vera 1022. Bridget 1023. Shaun isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEDRİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEDRİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEDRİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEDRİYE İsminin Yazılışı:

-....-...-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde BEDRİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEDRİYE İsminin Barkod Yazılışı:

BEDRİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEDRİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEDRİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEDRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (edriye) göre bedriye ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (driye) göre bedriye ile Uyumlu İsimler :

kadriye

Son 4 harfine (riye) göre bedriye ile Uyumlu İsimler :

hayriye nuriye fikriye bahriye fahriye huriye sabriye şükriye duriye nevriye mehriye mihriye cevriye düriye

Son 3 harfine (iye) göre bedriye ile Uyumlu İsimler :

zekiye naciye lütfiye safiye nazmiye rukiye remziye saniye asiye aliye behiye hüsniye fevziye hediye sadiye resmiye zülfiye raziye şaziye methiye nadiye nafiye naziye refiye bilgiye cemaliye hamidiye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre bedriye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ BEDRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (bedriy) göre BEDRİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (bedri) göre BEDRİYE ile Uyumlu İsimler :

bedri

İlk 4 harfine (bedr) göre BEDRİYE ile Uyumlu İsimler :

bedrettin

İlk 3 harfine (bed) göre BEDRİYE ile Uyumlu İsimler :

bedir bedii bedia bediray

İlk 2 harfine (be) göre BEDRİYE ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat behçet behiye belma berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir behzat bertan behice bengül beyazıt behiç berkhan beliğ beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEDRİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'bed' ile başlayıp 'iye' ile Biten İsimler :

'be' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

behiye

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye beste behice burçe berceste besime bilgiye bade bakiye belde birdane buyçe berke büke

BEDRİYE isminin Anlamı

BEDRİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEDRİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEDRİYE + Anlam" veya "BEDRİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEDRİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEDRİYE adını oluşturan B, E, D, R, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

B
E
D
R
İ
Y
E
TOPLAM
2
6
5
21
12
28
6
80

BEDRİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1413. bahriye, 1414. batuhan, 1415. bedriye, 1416. birsen, 1417. cevahir, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan