BENGİ İsim Raporu:

BENGİ Adının Yaygınlığı

BENGİ Türkiye'de en çok kullanılan 688. isim (... 686. zübeyde, 687. aşkın, 688. bengi, 689. bünyamin, 690. beril, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı BENGİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

BENGİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:43 itibariyle yaklaşık 21,597 kişinin isminin BENGİ olduğu ve BENGİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BENGİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BENGİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BENGİ Türkiye'nin en yaygın 688. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 688. ad ise Rosemary ismi. BENGİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 686. Sherry 687. Augusto 688. Rosemary 689. Solomon 690. Xavier isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BENGİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BENGİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BENGİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BENGİ İsminin Yazılışı:

-....-.--...

Denizcilik Alfabesinde BENGİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BENGİ İsminin Barkod Yazılışı:

BENGİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BENGİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BENGİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bengisu

SON HARFLERİ BENGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (engi) göre bengi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ngi) göre bengi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (gi) göre bengi ile Uyumlu İsimler :

sevgi ezgi sezgi

BAŞ HARFLERİ BENGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beng) göre BENGİ ile Uyumlu İsimler :

bengü bengül bengisu

İlk 3 harfine (ben) göre BENGİ ile Uyumlu İsimler :

benan benal benek benay bener benian benson

İlk 2 harfine (be) göre BENGİ ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'gi' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

baki basri bahri bedri bedii bilali battalgazi berki buhari

BENGİ isminin Anlamı

BENGİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BENGİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BENGİ + Anlam" veya "BENGİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BENGİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BENGİ adını oluşturan B, E, N, G, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 45:

B
E
N
G
İ
TOPLAM
2
6
17
8
12
45

BENGİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 186. banu, 187. benek, 188. bengi, 189. bilal, 190. cuma, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 45 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ayla banu benek bilal cuma esma ferah nail lamia eran sara sema aras çelebi gaffar habip bigen inal nebibe imam