BERMAL İsim Raporu:

BERMAL Adının Yaygınlığı

BERMAL Türkiye'de en çok kullanılan 1999. isim (... 1997. berki, 1998. berkin, 1999. bermal, 2000. saba, 2001. berivan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BERMAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BERMAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:10 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin BERMAL olduğu ve BERMAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERMAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BERMAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BERMAL Türkiye'nin en yaygın 1999. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1999. ad ise Wynn ismi. BERMAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1997. Yen 1998. Denton 1999. Wynn 2000. Ratilal 2001. Gaye isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERMAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERMAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERMAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERMAL İsminin Yazılışı:

-.....-.--.-.-..

Denizcilik Alfabesinde BERMAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERMAL İsminin Barkod Yazılışı:

BERMAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERMAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERMAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BERMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ermal) göre bermal ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rmal) göre bermal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mal) göre bermal ile Uyumlu İsimler :

kemal cemal şimal

Son 2 harfine (al) göre bermal ile Uyumlu İsimler :

erdal hilal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval battal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ BERMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (berma) göre BERMAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (berm) göre BERMAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ber) göre BERMAL ile Uyumlu İsimler :

berna berrin berk berkan beril berrak berkant berat berhan berfu berkay bertan berkhan beray berceste berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beria berker berki berkin berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERMAL ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

benal

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

betül birol bilal birgül beril bengül birdal bingöl battal begül behlül betigül birsel

BERMAL isminin Anlamı

BERMAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERMAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERMAL + Anlam" veya "BERMAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERMAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERMAL adını oluşturan B, E, R, M, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

B
E
R
M
A
L
TOPLAM
2
6
21
16
1
15
61

BERMAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 685. vahide, 686. şahika, 687. bermal, 688. diren, 689. hiran, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha