DİREN İsim Raporu:

DİREN Adının Yaygınlığı

DİREN Türkiye'de en çok kullanılan 2059. isim (... 2057. dilge, 2058. dilivan, 2059. diren, 2060. direnç, 2061. doğanay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİREN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİREN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:16 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin DİREN olduğu ve DİREN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİREN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİREN yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİREN Türkiye'nin en yaygın 2059. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2059. ad ise Barney ismi. DİREN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2057. Maryanne 2058. Lauri 2059. Barney 2060. Rickey 2061. Amal isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİREN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİREN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİREN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİREN İsminin Yazılışı:

-.....-..-.

Denizcilik Alfabesinde DİREN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİREN İsminin Barkod Yazılışı:

DİREN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİREN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİREN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

direnç

SON HARFLERİ DİREN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iren) göre diren ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ren) göre diren ile Uyumlu İsimler :

ceren eren evren gülseren alperen seren deren gülderen zeren nurseren

Son 2 harfine (en) göre diren ile Uyumlu İsimler :

figen özden ayten nurten gökçen ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gönen gözen oben teksen asen erkmen evşen eymen göksen izgen nurben nurden ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ DİREN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (dire) göre DİREN ile Uyumlu İsimler :

direnç

İlk 3 harfine (dir) göre DİREN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (di) göre DİREN ile Uyumlu İsimler :

dilek didem dilara dinçer dicle dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dinçay diğdem dilcan dilhan didar dijle dila dilge dilivan dilbirin diler diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİREN İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

doğan dursun duran denizhan deren demirkan devran dilan doğukan demirhan derin dilcan dilhan düzgün dalin devin dilivan doğhan durcan duyguhan dilbirin dövran

DİREN isminin Anlamı

DİREN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİREN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİREN + Anlam" veya "DİREN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİREN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİREN adını oluşturan D, İ, R, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

D
İ
R
E
N
TOPLAM
5
12
21
6
17
61

DİREN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 686. şahika, 687. bermal, 688. diren, 689. hiran, 690. kebire, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha