İLGEN İsim Raporu:

İLGEN Adının Yaygınlığı

İLGEN Türkiye'de en çok kullanılan 1260. isim (... 1258. göksal, 1259. göksun, 1260. ilgen, 1261. hadi, 1262. hamdullah, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı İLGEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

İLGEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:38 itibariyle yaklaşık 6,298 kişinin isminin İLGEN olduğu ve İLGEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLGEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLGEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLGEN Türkiye'nin en yaygın 1260. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1260. ad ise Rodger ismi. İLGEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1258. Gladys 1259. Kelvin 1260. Rodger 1261. Hossein 1262. Mara isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLGEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLGEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLGEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLGEN İsminin Yazılışı:

...-..--..-.

Denizcilik Alfabesinde İLGEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLGEN İsminin Barkod Yazılışı:

İLGEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLGEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLGEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bilgen

SON HARFLERİ İLGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lgen) göre ilgen ile Uyumlu İsimler :

ülgen

Son 3 harfine (gen) göre ilgen ile Uyumlu İsimler :

figen özgen fügen bigen aygen izgen

Son 2 harfine (en) göre ilgen ile Uyumlu İsimler :

ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen nursen erden ersen seren deren seden nurşen ruken şen gülseven tijen ilksen özben özen çimen seymen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ İLGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilge) göre İLGEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ilg) göre İLGEN ile Uyumlu İsimler :

ilgün

İlk 2 harfine (il) göre İLGEN ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilyas ilhami ilke ilter ilkin ilksen ilkşan ilham ilkan ilkkan ilnur ilteriş ilayda ildar ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

ilksen

'i' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ilhan ihsan irfan inan ilkin imran istemihan izzettin ilkşan ismailhan ilgün ilkan ilkkan incihan ilkgün izgen

İLGEN isminin Anlamı

İLGEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLGEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLGEN + Anlam" veya "İLGEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLGEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLGEN adını oluşturan İ, L, G, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

İ
L
G
E
N
TOPLAM
12
15
8
6
17
58

İLGEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 556. göçer, 557. sedat, 558. ilgen, 559. hıdır, 560. kamer, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem