HIDIR İsim Raporu:

HIDIR Adının Yaygınlığı

HIDIR Türkiye'de en çok kullanılan 768. isim (... 766. göktürk, 767. haşmet, 768. hıdır, 769. jülide, 770. kamuran, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı HIDIR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

HIDIR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 15:00 itibariyle yaklaşık 17,964 kişinin isminin HIDIR olduğu ve HIDIR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HIDIR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HIDIR yaşadığını tahmin ediyoruz.

HIDIR Türkiye'nin en yaygın 768. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 768. ad ise Helene ismi. HIDIR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 766. Foster 767. Bret 768. Helene 769. Marco 770. Adrienne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HIDIR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HIDIR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HIDIR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HIDIR İsminin Yazılışı:

......-.....-.

Denizcilik Alfabesinde HIDIR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HIDIR İsminin Barkod Yazılışı:

HIDIR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HIDIR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HIDIR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HIDIR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ıdır) göre hıdır ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dır) göre hıdır ile Uyumlu İsimler :

bahadır bayındır

Son 2 harfine (ır) göre hıdır ile Uyumlu İsimler :

nazır ıtır hızır

BAŞ HARFLERİ HIDIR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hıdı) göre HIDIR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hıd) göre HIDIR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre HIDIR ile Uyumlu İsimler :

hıfzı hızır

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HIDIR İLE UYUMLU İSİMLER:

'hı' ile başlayıp 'ır' ile Biten İsimler :

hızır

'h' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

haydar hacer halenur havvanur hür hakdiler

HIDIR isminin Anlamı

HIDIR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HIDIR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HIDIR + Anlam" veya "HIDIR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HIDIR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HIDIR adını oluşturan H, I, D, I, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

H
I
D
I
R
TOPLAM
10
11
5
11
21
58

HIDIR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 557. sedat, 558. ilgen, 559. hıdır, 560. kamer, 561. tuğ, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem