EKSAL İsim Raporu:

EKSAL Adının Yaygınlığı

EKSAL Türkiye'de en çok kullanılan 1591. isim (... 1589. eftale, 1590. ekber, 1591. eksal, 1592. elen, 1593. eliya, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı EKSAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

EKSAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:18 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin EKSAL olduğu ve EKSAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EKSAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EKSAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

EKSAL Türkiye'nin en yaygın 1591. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1591. ad ise Serge ismi. EKSAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1589. Tricia 1590. Susanna 1591. Serge 1592. Madeleine 1593. Son isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EKSAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EKSAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EKSAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EKSAL İsminin Yazılışı:

.-.-....-.-..

Denizcilik Alfabesinde EKSAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EKSAL İsminin Barkod Yazılışı:

EKSAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EKSAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EKSAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EKSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ksal) göre eksal ile Uyumlu İsimler :

köksal göksal

Son 3 harfine (sal) göre eksal ile Uyumlu İsimler :

ünsal emsal gürsal kutsal ersal faysal soysal

Son 2 harfine (al) göre eksal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval vural zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal heval zülal eftal erkal yenal benal cevval delal günhal gülhal nural nurkal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ EKSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (eksa) göre EKSAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (eks) göre EKSAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ek) göre EKSAL ile Uyumlu İsimler :

ekrem ekin ekber ekip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EKSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ek' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

erdal erol emel ertuğrul esengül ersel ezel erbil erdil eftal emsal erkal eylül ecmel edagül ergül ersal efil erdebil erel eflal

EKSAL isminin Anlamı

EKSAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EKSAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EKSAL + Anlam" veya "EKSAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EKSAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EKSAL adını oluşturan E, K, S, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

E
K
S
A
L
TOPLAM
6
14
22
1
15
58

EKSAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 552. eşber, 553. cemile, 554. eksal, 555. sabri, 556. göçer, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan atakan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem