GÜRSAL İsim Raporu:

GÜRSAL Adının Yaygınlığı

GÜRSAL Türkiye'de en çok kullanılan 1645. isim (... 1643. güralp, 1644. gürler, 1645. gürsal, 1646. gürsoy, 1647. gürsu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜRSAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜRSAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:11 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin GÜRSAL olduğu ve GÜRSAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRSAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRSAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRSAL Türkiye'nin en yaygın 1645. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1645. ad ise Vasant ismi. GÜRSAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1643. Dario 1644. Pratap 1645. Vasant 1646. Noble 1647. Farrell isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRSAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRSAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRSAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRSAL İsminin Yazılışı:

--...-.-.....-.-..

Denizcilik Alfabesinde GÜRSAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRSAL İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRSAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRSAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRSAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürsal) göre gürsal ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rsal) göre gürsal ile Uyumlu İsimler :

ersal

Son 3 harfine (sal) göre gürsal ile Uyumlu İsimler :

ünsal köksal göksal emsal eksal kutsal faysal soysal

Son 2 harfine (al) göre gürsal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval vural zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal heval zülal eftal erkal yenal benal cevval delal günhal gülhal nural nurkal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ GÜRSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gürsa) göre GÜRSAL ile Uyumlu İsimler :

gürsan

İlk 4 harfine (gürs) göre GÜRSAL ile Uyumlu İsimler :

gürsel gürsoy gürsu

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRSAL ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürhan güray gürol gürcan gürbüz gürel güralp gürler gürani gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRSAL ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

gülnihal güldal günhal gülhal günal

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gül gürsel gönül göksel gürol günsel gürel göksal günol göknil

GÜRSAL isminin Anlamı

GÜRSAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRSAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRSAL + Anlam" veya "GÜRSAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRSAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRSAL adını oluşturan G, Ü, R, S, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

G
Ü
R
S
A
L
TOPLAM
8
26
21
22
1
15
93

GÜRSAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1845. feridun, 1846. aysun, 1847. gürsal, 1848. habibullah, 1849. kısmet, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun aysun habibullah kısmet meryem müberra naziye nilgül nurkal tümer şemvel betigül fethiye gülhis mukadder nergiz gökşin nüvide yetiş