GÜL İsim Raporu:

GÜL Adının Yaygınlığı

GÜL Türkiye'de en çok kullanılan 101. isim (... 99. suat, 100. adem, 101. gül, 102. gamze, 103. sinem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 545 kişiden birinin adı GÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 1.83.

GÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:05 itibariyle yaklaşık 164,650 kişinin isminin GÜL olduğu ve GÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2175 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜL Türkiye'nin en yaygın 101. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 101. ad ise Russell ismi. GÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 99. Bernard 100. Carol 101. Russell 102. Edwin 103. Nancy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜL İsminin Yazılışı:

--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde GÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜL İsminin Barkod Yazılışı:

GÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ayşegül gülay gülşah songül gülçin güler gülcan gülten gülşen özgül gültekin gülden gülsüm birgül gülseren nurgül gülhan gülen güliz şengül aygül gülgün gülnur esengül gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal bengül gülin gülizar fatmagül güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven nilgül sevgül gülce gülseda yurdagül arzugül dudugül edagül ergül gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal mergül nesligül ergüler begül güllü betigül hurigül gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür hepgül gülbanu gülün sergül tangül yazgülü yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

SON HARFLERİ GÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ül) göre gül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ GÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine () göre GÜL ile Uyumlu İsimler :

gülay gülşah gülçin güler gürkan gürsel gülcan gürhan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli güray gülhan güzin gülen gürol güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gürcan gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel gürbüz gürel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gürsan gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güralp gürler gürsal gürsoy gürsu güvenir gülhal günal gürani güllü gürtuğ gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'g' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

gürsel gönül göksel gürol gülnihal günsel gürel güldal göksal günhal gürsal gülhal günal günol göknil

GÜL isminin Anlamı

GÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜL + Anlam" veya "GÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜL adını oluşturan G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

G
Ü
L
TOPLAM
8
26
15
49

GÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 260. alican, 261. aslı, 262. gül, 263. halide, 264. akman, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki