GÜLİSTAN İsim Raporu:

GÜLİSTAN Adının Yaygınlığı

GÜLİSTAN Türkiye'de en çok kullanılan 939. isim (... 937. fevziye, 938. firuzan, 939. gülistan, 940. gülnihal, 941. ökkeş, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı GÜLİSTAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

GÜLİSTAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:47 itibariyle yaklaşık 12,596 kişinin isminin GÜLİSTAN olduğu ve GÜLİSTAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLİSTAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLİSTAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLİSTAN Türkiye'nin en yaygın 939. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 939. ad ise Andreas ismi. GÜLİSTAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 937. Sophia 938. Amelia 939. Andreas 940. Antoinette 941. Trevor isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLİSTAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLİSTAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLİSTAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLİSTAN İsminin Yazılışı:

--...-.-.......-.--.

Denizcilik Alfabesinde GÜLİSTAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLİSTAN İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLİSTAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLİSTAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLİSTAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLİSTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (ülistan) göre gülistan ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (listan) göre gülistan ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (istan) göre gülistan ile Uyumlu İsimler :

şemistan

Son 4 harfine (stan) göre gülistan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tan) göre gülistan ile Uyumlu İsimler :

ertan altan sultan sertan bertan vatan uğurtan birtan kutan mutan botan göktan tan ışıltan

Son 2 harfine (an) göre gülistan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan

BAŞ HARFLERİ GÜLİSTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (gülista) göre GÜLİSTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (gülist) göre GÜLİSTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (gülis) göre GÜLİSTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (güli) göre GÜLİSTAN ile Uyumlu İsimler :

güliz gülin gülizar

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLİSTAN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülnihal güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLİSTAN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLİSTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gül' ile başlayıp 'tan' ile Biten İsimler :

'gü' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

gürkan gülcan gürhan gülhan gürcan günhan gürsan güjan

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren güzin gülen gülgün gülbin gülsen gökben gülsün gökşen gülin gün gülseven gıyasettin göksun gülderen gülsevin gökcan gönen gözen göksen göktan göktigin gökşin gülün

GÜLİSTAN isminin Anlamı

GÜLİSTAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLİSTAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLİSTAN + Anlam" veya "GÜLİSTAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLİSTAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLİSTAN adını oluşturan G, Ü, L, İ, S, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 125:

G
Ü
L
İ
S
T
A
N
TOPLAM
8
26
15
12
22
24
1
17
125

GÜLİSTAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2376. kurtul, 2377. arzugül, 2378. gülistan, 2379. necmettin, 2380. zülfikar, ... Toplam 5 ismin aritmetik toplamı 125 (Binde 2.02 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arzugül necmettin zülfikar abdüssamet