GÜRALP İsim Raporu:

GÜRALP Adının Yaygınlığı

GÜRALP Türkiye'de en çok kullanılan 1643. isim (... 1641. gülzade, 1642. günhal, 1643. güralp, 1644. gürler, 1645. gürsal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜRALP ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜRALP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:47 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin GÜRALP olduğu ve GÜRALP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜRALP isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜRALP yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜRALP Türkiye'nin en yaygın 1643. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1643. ad ise Dario ismi. GÜRALP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1641. Lorne 1642. Cecelia 1643. Dario 1644. Pratap 1645. Vasant isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜRALP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜRALP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜRALP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜRALP İsminin Yazılışı:

--...-.-..-.-...--.

Denizcilik Alfabesinde GÜRALP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜRALP İsminin Barkod Yazılışı:

GÜRALP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜRALP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜRALP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜRALP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (üralp) göre güralp ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ralp) göre güralp ile Uyumlu İsimler :

eralp çağlaralp

Son 3 harfine (alp) göre güralp ile Uyumlu İsimler :

alp gökalp sualp tunçalp gündüzalp tanalp

Son 2 harfine (lp) göre güralp ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ GÜRALP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (güral) göre GÜRALP ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (güra) göre GÜRALP ile Uyumlu İsimler :

güray gürani

İlk 3 harfine (gür) göre GÜRALP ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan gürol gürcan gürbüz gürel gürsan gürler gürsal gürsoy gürsu gürtuğ

İlk 2 harfine () göre GÜRALP ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen günay güven güneş gültekin gülden gülsüm gülseren güçlü günseli gülhan güzin gülen güney güliz gülgün gülnur güner güngör güzide gülbin gülsen gündüz gülsün gülistan gülnihal güniz gülin gülizar gün günhan günsel güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven günnur güvenç gülce gülseda gümrah gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülüçağ gülüm gülzade günhal güvenir gülhal günal güllü gündoğdu güher güjan gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜRALP İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'lp' ile Biten İsimler :

gündüzalp

'g' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

galip gökalp garip

GÜRALP isminin Anlamı

GÜRALP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜRALP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜRALP + Anlam" veya "GÜRALP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜRALP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜRALP adını oluşturan G, Ü, R, A, L, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

G
Ü
R
A
L
P
TOPLAM
8
26
21
1
15
20
91

GÜRALP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1787. füzay, 1788. gülüm, 1789. güralp, 1790. nezire, 1791. noyhan, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin burkay bünyan duygu füzay gülüm nezire noyhan nurhan orhun sarper sertan sümer ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüda mihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül