FÜZAY İsim Raporu:

FÜZAY Adının Yaygınlığı

FÜZAY Türkiye'de en çok kullanılan 1629. isim (... 1627. göçer, 1628. süer, 1629. füzay, 1630. ganime, 1631. gülde, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı FÜZAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

FÜZAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:51 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin FÜZAY olduğu ve FÜZAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FÜZAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FÜZAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

FÜZAY Türkiye'nin en yaygın 1629. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1629. ad ise Giovanni ismi. FÜZAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1627. Daisy 1628. Uday 1629. Giovanni 1630. Cherie 1631. Moises isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FÜZAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FÜZAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FÜZAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FÜZAY İsminin Yazılışı:

..-...---...--.--

Denizcilik Alfabesinde FÜZAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FÜZAY İsminin Barkod Yazılışı:

FÜZAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FÜZAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FÜZAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FÜZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üzay) göre füzay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zay) göre füzay ile Uyumlu İsimler :

özay uzay

Son 2 harfine (ay) göre füzay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay oray önay

BAŞ HARFLERİ FÜZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (füza) göre FÜZAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (füz) göre FÜZAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre FÜZAY ile Uyumlu İsimler :

füsun fügen füruzan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FÜZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'fü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

feray

FÜZAY isminin Anlamı

FÜZAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FÜZAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FÜZAY + Anlam" veya "FÜZAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FÜZAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FÜZAY adını oluşturan F, Ü, Z, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 91:

F
Ü
Z
A
Y
TOPLAM
7
26
29
1
28
91

FÜZAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1785. bünyan, 1786. duygu, 1787. füzay, 1788. gülüm, 1789. güralp, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 91 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahattin burkay bünyan duygu gülüm güralp nezire noyhan nurhan orhun sarper sertan sümer ahmetşah assiye bulut durul ersun gülhüda mihriban kuthan nilsu nurden semihat soydan tangül