ESMERAY İsim Raporu:

ESMERAY Adının Yaygınlığı

ESMERAY Türkiye'de en çok kullanılan 1241. isim (... 1239. ertekin, 1240. esme, 1241. esmeray, 1242. fahir, 1243. duriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ESMERAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ESMERAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:00 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin ESMERAY olduğu ve ESMERAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ESMERAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ESMERAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ESMERAY Türkiye'nin en yaygın 1241. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1241. ad ise Milan ismi. ESMERAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1239. Roberts 1240. Ghassan 1241. Milan 1242. Jong 1243. Marcelo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ESMERAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ESMERAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ESMERAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ESMERAY İsminin Yazılışı:

....--..-..--.--

Denizcilik Alfabesinde ESMERAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ESMERAY İsminin Barkod Yazılışı:

ESMERAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ESMERAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ESMERAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ESMERAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (smeray) göre esmeray ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (meray) göre esmeray ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (eray) göre esmeray ile Uyumlu İsimler :

eray feray beray seray

Son 3 harfine (ray) göre esmeray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray güray giray yıldıray miray boray baturay biray hüray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre esmeray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ ESMERAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (esmera) göre ESMERAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (esmer) göre ESMERAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (esme) göre ESMERAY ile Uyumlu İsimler :

esme

İlk 3 harfine (esm) göre ESMERAY ile Uyumlu İsimler :

esma esmahan

İlk 2 harfine (es) göre ESMERAY ile Uyumlu İsimler :

esra esin eser esat esen esengül esti

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ESMERAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'esm' ile başlayıp 'ray' ile Biten İsimler :

'es' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

eray ersoy emay erbay ergünay

ESMERAY isminin Anlamı

ESMERAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ESMERAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ESMERAY + Anlam" veya "ESMERAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ESMERAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ESMERAY adını oluşturan E, S, M, E, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 100:

E
S
M
E
R
A
Y
TOPLAM
6
22
16
6
21
1
28
100

ESMERAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2014. ertekin, 2015. esengül, 2016. esmeray, 2017. fikriye, 2018. firdevs, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 100 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şevket coşkun cumhur yılmaz ertekin esengül fikriye firdevs gurur gülgün hürrem muhlis neslihan sevtap soykan yağmur izzet alaettin firuze gülsay gülter muteber ruhsar toygar