BERKAY İsim Raporu:

BERKAY Adının Yaygınlığı

BERKAY Türkiye'de en çok kullanılan 904. isim (... 902. bektaş, 903. berfu, 904. berkay, 905. besim, 906. beste, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BERKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BERKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:38 itibariyle yaklaşık 12,611 kişinin isminin BERKAY olduğu ve BERKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERKAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 BERKAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BERKAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BERKAY Türkiye'nin en yaygın 904. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 904. ad ise Noah ismi. BERKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 902. Venkata 903. Adolfo 904. Noah 905. Hasan 906. Paige isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERKAY İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde BERKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERKAY İsminin Barkod Yazılışı:

BERKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BERKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (erkay) göre berkay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rkay) göre berkay ile Uyumlu İsimler :

burkay türkay

Son 3 harfine (kay) göre berkay ile Uyumlu İsimler :

ilkay gökay akay okay cenkay dolakay nilkay

Son 2 harfine (ay) göre berkay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ BERKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (berka) göre BERKAY ile Uyumlu İsimler :

berkan berkant

İlk 4 harfine (berk) göre BERKAY ile Uyumlu İsimler :

berk berkhan berksoy berkten berker berki berkin berke

İlk 3 harfine (ber) göre BERKAY ile Uyumlu İsimler :

berna berrin beril berrak berat berhan berfu bertan beray berceste berçin berin bernar berta bertuğ beria bermal berivan

İlk 2 harfine (be) göre BERKAY ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

beray bediray benay

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

burkay boray baturay berksoy biray bilgütay bilsay

BERKAY isminin Anlamı

BERKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERKAY + Anlam" veya "BERKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERKAY adını oluşturan B, E, R, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

B
E
R
K
A
Y
TOPLAM
2
6
21
14
1
28
72

BERKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1104. argun, 1105. aysel, 1106. berkay, 1107. hayri, 1108. cumali, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler