BEYZA İsim Raporu:

BEYZA Adının Yaygınlığı

BEYZA Türkiye'de en çok kullanılan 692. isim (... 690. beril, 691. berrak, 692. beyza, 693. çağla, 694. çağlayan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı BEYZA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

BEYZA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:36 itibariyle yaklaşık 21,659 kişinin isminin BEYZA olduğu ve BEYZA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEYZA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEYZA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEYZA Türkiye'nin en yaygın 692. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 692. ad ise Tanya ismi. BEYZA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 690. Xavier 691. Johnny 692. Tanya 693. Erica 694. Stefan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEYZA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEYZA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEYZA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEYZA İsminin Yazılışı:

-....-.----...-

Denizcilik Alfabesinde BEYZA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEYZA İsminin Barkod Yazılışı:

BEYZA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEYZA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEYZA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEYZA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eyza) göre beyza ile Uyumlu İsimler :

feyza

Son 3 harfine (yza) göre beyza ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (za) göre beyza ile Uyumlu İsimler :

rıza hamza feza seza murtaza roza

BAŞ HARFLERİ BEYZA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beyz) göre BEYZA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bey) göre BEYZA ile Uyumlu İsimler :

beyhan beyazıt beyatlı beytullah

İlk 2 harfine (be) göre BEYZA ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEYZA İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'za' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

berna bora buğra büşra baha belma bedia berta bala beria buhara

BEYZA isminin Anlamı

BEYZA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEYZA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEYZA + Anlam" veya "BEYZA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEYZA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEYZA adını oluşturan B, E, Y, Z, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

B
E
Y
Z
A
TOPLAM
2
6
28
29
1
66

BEYZA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 861. aşkın, 862. başaran, 863. beyza, 864. bilgin, 865. cezmi, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale