BETİGÜL İsim Raporu:

BETİGÜL Adının Yaygınlığı

BETİGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 2002. isim (... 2000. saba, 2001. berivan, 2002. betigül, 2003. beytullah, 2004. bilgütay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BETİGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BETİGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 28-02-2024 15:18 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin BETİGÜL olduğu ve BETİGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BETİGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BETİGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BETİGÜL Türkiye'nin en yaygın 2002. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2002. ad ise Sullivan ismi. BETİGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2000. Ratilal 2001. Gaye 2002. Sullivan 2003. Morrison 2004. Ramos isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BETİGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BETİGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BETİGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BETİGÜL İsminin Yazılışı:

-....-..--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde BETİGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BETİGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

BETİGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BETİGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BETİGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BETİGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (etigül) göre betigül ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (tigül) göre betigül ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (igül) göre betigül ile Uyumlu İsimler :

nesligül hurigül

Son 3 harfine (gül) göre betigül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül songül özgül birgül nurgül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül ergül mergül begül hepgül sergül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre betigül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ BETİGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (betigü) göre BETİGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (betig) göre BETİGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (beti) göre BETİGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bet) göre BETİGÜL ile Uyumlu İsimler :

betül

İlk 2 harfine (be) göre BETİGÜL ile Uyumlu İsimler :

bekir berna begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BETİGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'bet' ile başlayıp 'gül' ile Biten İsimler :

'be' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

betül bengül begül behlül

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

birol bilal birgül beril birdal bingöl benal battal bermal birsel

BETİGÜL isminin Anlamı

BETİGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BETİGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BETİGÜL + Anlam" veya "BETİGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BETİGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BETİGÜL adını oluşturan B, E, T, İ, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

B
E
T
İ
G
Ü
L
TOPLAM
2
6
24
12
8
26
15
93

BETİGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1855. tümer, 1856. şemvel, 1857. betigül, 1858. fethiye, 1859. gülhis, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun aysun gürsal habibullah kısmet meryem müberra naziye nilgül nurkal tümer şemvel fethiye gülhis mukadder nergiz gökşin nüvide yetiş