BERAT İsim Raporu:

BERAT Adının Yaygınlığı

BERAT Türkiye'de en çok kullanılan 758. isim (... 756. dündar, 757. ela, 758. berat, 759. esengül, 760. feray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı BERAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

BERAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 12:40 itibariyle yaklaşık 17,994 kişinin isminin BERAT olduğu ve BERAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 BERAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BERAT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BERAT Türkiye'nin en yaygın 758. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 758. ad ise Emerson ismi. BERAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 756. Irina 757. Bryant 758. Emerson 759. Amit 760. Jim isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERAT İsminin Yazılışı:

-.....-..--

Denizcilik Alfabesinde BERAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERAT İsminin Barkod Yazılışı:

BERAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BERAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erat) göre berat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rat) göre berat ile Uyumlu İsimler :

murat fırat tevrat firat

Son 2 harfine (at) göre berat ile Uyumlu İsimler :

serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ BERAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bera) göre BERAT ile Uyumlu İsimler :

beray

İlk 3 harfine (ber) göre BERAT ile Uyumlu İsimler :

berna berrin berk berkan beril berrak berkant berhan berfu berkay bertan berkhan berceste berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beria berker berki berkin bermal berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERAT ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

behzat

'b' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

bülent buket berkant behçet beyazıt bayazıt bozkurt bulut birgit

BERAT isminin Anlamı

BERAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERAT + Anlam" veya "BERAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERAT adını oluşturan B, E, R, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

B
E
R
A
T
TOPLAM
2
6
21
1
24
54

BERAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 414. ebru, 415. elçin, 416. berat, 417. erdem, 418. fatih, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan